Pradžia

Pasirinkusiųjų elektros tiekėją vartotojų ir jų valdomų objektų pokytis 2020 m. spalio mėn.

Gegužės mėnesį, prasidėjus elektros tiekėjo pasirinkimo informavimo kampanijai, rinkos dalyviai ir į pirmąjį pasirinkimo etapą patenkantys gyventojai, dar vasarą ėmėsi sprendimų – pasirinko elektros tiekėją savo namams ar kitam turimam nekilnojamajam turtui (NT). Gegužę tokių buvo jau virš 1 tūkst. objektų, kai dar kovo mėnesį šis skaičius nesiekė 300.

Rugsėjį, startavus elektros tiekėjo pasirinkimo oficialiai pradžiai, pasirinkusiųjų tiekėją turimam NT skaičius pasiekė beveik 23 tūkst. (rugsėjo 30 d. duomenimis) ir kasdien auga. Šiuo metu dažniau elektros tiekėją renkasi vėlesnių etapų buitiniai vartotojai, nei tą turintys padaryti pirmojo etapo vartotojai. Šiuo metu iš antrojo ir trečiojo etapų vartotojų, elektros tiekėją pasirinko netoli 18 tūkst. buitinių elektros vartotojų, iš pirmojo – daugiau nei 10 tūkst.

Iki gruodžio 10 d. nepriklausomą elektros energijos tiekėją turi pasirinkti beveik 100 tūkst. buitinių vartotojų, per mėnesį suvartojančių apie 420 kWh arba mokantys už elektrą apie 60 eurų, pagal standartinį tarifą.