Pradžia

Pasirinkusiųjų elektros tiekėją vartotojų ir jų valdomų objektų pokytis 2020 m. spalio mėn.

Nuo rugsėjo pradžios, gyventojai patenkantys į pirmąjį elektros tiekėjo pasirinkimo etapą aktyviai rinkosi tiekėjus savo turimam nekilnojamajam turtui. Spalį jau fiksuojamas nuosaikus didėjimas tų, kurie elektros tiekėją turi pasirinkti dar šiemet – iki gruodžio 10 d., t.y. Iki spalio 15 d. tokių, pasirinkusių tiekėją, jau buvo priskaičiuojama virš 13 tūkst., o iš viso – daugiau nei 35 tūkst. objektų, kurie patenka ne tik į pirmąjį, bet ir vėlesnius pasirinkimo etapus.

Rugsėjo 30 d. duomenimis, elektros tiekėjas buvo pasirinktas beveik 23 tūkst. turto objektų. Iki gruodžio 10 d. nepriklausomą elektros energijos tiekėją turi pasirinkti beveik 100 tūkst. buitinių vartotojų, per mėnesį suvartojančių apie 420 kWh arba mokantys už elektrą apie 60 eurų, pagal standartinį tarifą.

Gegužę prasidėjus elektros tiekėjo pasirinkimo informavimo kampanijai, rinkos dalyviai dar vasarą ėmėsi sprendimų – pasirinko elektros tiekėją savo namams ar kitam turimam nekilnojamajam turtui. Gegužę tokių buvo jau virš 1 tūkst. objektų, kai dar kovo mėnesį šis skaičius nesiekė 300.