Pradžia

Elektros tiekėją jau pasirinko beveik trečdalis pirmojo etapo dalyvių

Nepriklausomą elektros tiekėją jau pasirinko daugiau nei 29 tūkst. į pirmąjį rinkos liberalizavimo etapą patekusių gyventojų, kurių skaičius visoje šalyje viršija 98 tūkst. Lapkričio 12 d. duomenimis, į dažniausiai šios vartotojų grupės pasirinktų nepriklausomų tiekėjų trejetą patenka bendrovės „Ignitis“, „Enefit“ ir „Elektrum Lietuva“. 

Šiuo metu „Ignitis“ yra pasirinkę 20 570, „Enefit“ 3811, „Elektrum Lietuva“ 3713, „Perlas energija“ 913, „Inregnum“ 70, „EGTO energija“ 16, o „Birštono elektra“ 2 į pirmąjį liberalizavimo etapą patekę buitiniai vartotojai.

Lapkričio 12 d. VERT duomenys

Bendras nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusių vartotojų skaičius lapkričio 12 d. viršijo 71 tūkst. Iš jų „Ignitis“ yra pasirinkę daugiau negu 36 tūkst., „Perlas energija“ beveik 24 tūkst., „Enefit“ apie 6500,  „Elektrum Lietuva“ beveik 5400, „Inregnum“ 129, „EGTO energija“ 27, „Birštono elektra“ 7 vartotojai.

Lapkričio 12 d. VERT duomenys

Primename, kad į pirmąjį liberalizavimo etapą patenka gyventojai, per mėnesį suvartojantys apie 420 kWh elektros energijos arba mokantys už elektrą daugiau negu 60 eurų, pagal standartinį tarifą. Jie nepriklausomą elektros vartotoją turi pasirinkti iki gruodžio 10 d.

To nepadarius, jiems nuo sausio 1 d. nutrūks visuomeninio tiekimo paslauga, o vartotojo turimam objektui elektra bus tiekiama teikiant garantinio tiekimo paslaugą.

Garantinio tiekimo elektros kainos (kaip produkto) dedamoji ne tik brangesnė ketvirtadaliu, bet ir kiekvieną mėnesį keisis, nes bus nustatoma pagal praėjusio mėnesio elektros biržos „Nordpool“ kainą. Tad garantinio tiekimo vartotojas kiekvieną mėnesį mokės vis kitokią elektros kainą, o pats garantinis tiekimas truks ribotą – iki 6 mėnesių trunkantį – laiką. Dėl šios priežasties vartotojams yra naudingiau  pasirinkti nepriklausomą, rinkos sąlygomis paslaugas teikiantį elektros tiekėją.

Visa informacija apie pokytį – pasirinkitetiekeja.lt

Natūralu, kad vartotojams gali kilti labai konkrečių, techninių ar pačio tiekėjo pasirinkimo proceso klausimų, ne tik dėl paties pasirinkimo, etapo trukmės, kainos, bet ir pvz. sutarties su tiekėju sudarymo procedūrų. Visiems tokiems ir panašiems klausimams skirta svetainė – pasirinkitetiekeja.lt Čia, kiekvienas ras ne tik išsamiai aprašytą pokytį, jo eigą, etapus, bet ir pačius tiekėjus.

Vartotojams rekomenduojame pasidomėti ir „Dažnai užduodami klausimai“ skiltimi bei susipažinti su „Naujienose“ esančiomis ekspertų, rinkos žinovų ir pačių tiekėjų įžvalgomis bei patarimais.

Apie elektros tiekėjo pasirinkimo procesus ir procedūras galima sužinoti ir paskambinus tel. +37062655565, o nežinantiems ar jau laikas rinktis – padės eso.lt/savitarna.

Raginame aktyviai domėtis, naršyti pokyčiui skirtoje svetainėje, skambinti ir klausti, o gavus tiekėjo pasiūlymą išsamiai susipažinti ir palyginti bei galiausiai pasirinkti, bet nelaukiant paskutinės minutės – gruodžio 10 d. Taip pat norime pabrėžti, kad elektros vartotojai, priklausomai nuo esamos sutarties su tiekėju sąlygų, tiekėją galės keisti bet kada.